Zámecká romance

17.04.2023

Plánujete svatbu a hledáte inspiraci?

V nádherných prostorách našeho zámku jsme pro vás společně s dalšími dodavateli poslední březnový den připravili jarní editorial. Na následujících řádcích naleznete několik tipů a nápadů, které vám mohou pomoci při plánování vaší vysněné svatby.


Jarní atmosféra společně se zámeckou elegancí byly dvěma ústředními motivy editoriálu Zámecká romance. Barevná paleta této inspirace se nesla v duchu jarních barev -  žluté a zelené, které spolu s neutrální krémovou vytvořily jarní atmosféru plnou optimismu a radosti. Líčení, oblékání a focení příprav nevěsty proběhly v kouzelných modrých saloncích. Nevěstu Míšu líčila zkušená Petra Čapková, která se postarala i o romantický svatební účes. Šaty jsme se svatebním salonem Elody zvolili dvoje.  Elegantní se závojem plné krajek na oficiální část svatby a odvážnější model na odpolední a večerní část. 

Vstupní salon plný zámeckého inventáře i pohodlných sofa je skvělým místem, kde lze zachytit přípravy i očekávání snoubence před obřadem. 


Pro jarní editorial jsme zvolili obřad v barokním sále, kde květinové dekorace od Flowerseve nádherně podtrhly bohatou štukovou výzdobu a historickou mramorovou dlažbu. Inventář - židle, stůl i květinové stojany - jsme zvolili v tmavě hnědém odstínu a sladili je s historickými dveřmi sálu. 

Baroknímu sálu se také někdy přezdívá hudební sál.  Jeho akustika je úžasná. Tóny harfy v podání nadané harfistky Pavly linoucí se prostorem při svatebním obřadu zaručeně nenechají jedno oko suché. 

Zadní část zámeckého sálu lze využít i pro první novomanželský tanec a zachytit zde tyto nezapomenutelné momenty na svatebních fotografiích i videu. Svatební tanec v podání Míši a Jirky od První tanec za doprovodu harfy si můžete prohlédnout zde. Atmosféru jarního editoriálu dokreslovaly dekorace a doplňky z Nevšední půjčovny, které vytvořily dokonalé prostředí pro tuto romantickou svatbu na nečisto. Historické rámy od obrazů, zrcadla i vintage cestovní kufry perfektně sladěné s výzdobou dodají atmosféře svatby jedinečný charakter.  Nebojte se kombinovat historické kousky s moderními. My jsme rámy od obrazů použili například jako skvělý podklad pro svatební neonový nápis od Bright and Shine. Zámecký průjezd je prvním prostorem, který vy i vaši hosté navštíví. Lze jej využít jako prostor pro stylový welcome drink od Víno od Bodláků pro svatební hosty i jako místo pro novomanžslké focení.


Sweet bar je jedno z nejoblíbenějších míst svatby. Ať preferujete jeden velký vysoký patrový dort, drobné zákusky nebo jejich kombinaci, doporučujeme rozložení zákusků i dekoraci sladkého baru věnovat pozornost. 

Vintage psací stůl v kombinaci s historickými obrazy, které se prolínají celým tématem svatby a lesklá látka vytvořily stylové pozadí pro výborné zákusky od Mlsná Zrzka. V případě většího množství zákusků je doporučujeme aranžovat na tácy a podnosy v různých výškách, pro vytvoření zajímavé kompozice. Ne nadarmo se říká, že jíme i očima. 


Prostory zámecké konírny jsou ideálním místem pro svatební hostinu. Pro tuto svatební inspiraci jsme využili vintage porcelánové nádobí v kombinaci se zlatými příbory a stylovými tiskovinami od Ter Grygové. Do prostor konírny jsme umístili i sweet bar a dětský koutek.Pokud budete mít na svatbě děti, doporučujeme myslet i na jejich zábavu. Od Lilievent jsme pro tuto svatební inspiraci zvolili dětský koutek v odstínech zelené a žluté, které ladily s konceptem svatby. 


Na této inspiraci se podíleli:

Koncept a organizace: Eva Harapesová a Eva Hliněná

Místo: @zamekkrinec

Dekorace a inventář: @nevsedni_pujcovna

Fotograf: @michalvinc_photographer

Kamera: @vinc_films

Květiny: @flowerseve.cz

Sweet bar: @mlsna_zrzka

Harfistka: @pavla_harfa

Dětský koutek: @lilieventcz

Svatební šaty a šperky: @elody.cz

Modelka a tanečnice: @michaelahaladova

Model a tanečník: @jiri_gross

Svatební tanec: @prvnitanec

Pánské obleky: @kleinod_gentleman_store

MuaH: @petrabeauty.capkova

Tiskoviny: @ter_grygova

Prossecco / víno: @vino_od_bodlaku

Společenské šaty: @svatebnisalonrenata

Svatební neony: @brightandshine.cz 

Fotogalerie