Zámecké léto v Křinci

multižánrový kulturní festival plný divadla, hudby a výborného jídla

připravujeme již 3. ročník

23. - 25. srpna 2024O nás

Spojila nás touha rozhýbat kulturu v Křinci. 

Herci Lenka Vlasáková Dolanská a Honza Dolanský při svých návštěvách křineckého zámku o nápadu kulturního festivalu diskutovali s jeho majiteli. Nakonec vznikla představa divadelního festivalu, ke kterému přizvali své přátele z Divadla Verze Janu Janěkovou a Igora Chmelu a celé Divadlo Verze. Kousek od zámku na právě rekonstruované faře ve stejnou dobu klíčila podobná myšlenka. Herec Tomáš Novotný, který se svými přáteli založil spolek Kultura pro Křinecko z.s., se chystali v létě uspořádat v Křinci food festival s doprovodným programem.

A tak se všichni spojili a vznikl první ročník Zámeckého léta v Křinci. Páteční divadelní představení a koncert, sobota nabitá zážitky - celodenní food festival v zámeckém parku se spoustou báječného jídla a pití, živými hudebními vystoupeními a doprovodným programem pro děti - která vyvrcholila večerním divadelním představením.

Byl to úžasný víkend plný nadšení z připraveného programu, krásného počasí (ale také podvečerního deště, který všechny překvapil), sousedského setkávání a euforie, že se to všechno podařilo. Nutno dodat, že to byla akce veskrze přátelská – divadlo hráli přátelé, na pódiu se s hudebními vystoupeními střídali přátelé, kdo mohl vařil, nosil židle, zakrýval židle a zase nosil židle,…každopádně již po skončení akce bylo jasné, že bychom chtěli, aby to vše byl teprve začátek. 

A tak jsme se rozhodli založit "fyzickou osobu" a část podzimu se nesla ve znamení zakládání spolku, který byl na konci prosince 2022 zapsán do veřejného rejstříku pod názvem Zámecké léto v Křinci, z.s. Hlavním účelem spolku je pořádání festivalu Zámecké léto v Křinci a my už se moc těšíme na jeho další ročníky.


hlava festivalu

organizace, koordinace

vstupenky

Katka Vyšatová

+420 603 477 507

katerina.vysatova@seznam.cz

food festival

doprovodný a dětský program

technické zajištění festivalu

za spolek Kultura pro Křinecko

Tomáš Novotný

+420 775 200 550

info@kulturaprokrinecko.cz

Zámek Křinec

partneři

komunikace na soc. sítích

Eva Harapesová

+420 725 511 335

eva@reddal.cz

Divadlo Verze

koordinátor divadelního programu

účinkující

Jana Janěková ml.

program

PR

účinkující

Lenka Vlasáková Dolanská

program

PR

účinkující

Honza Dolanský


Naši partneři 

2023


Podpořte pořádání festivalu i Vy!

Letošní program Festivalu bude opět pestrý. Potrvá o jeden den déle - od pátku do neděle 25. - 27. srpna - a nabídne více divadla, více hudby, více jídla i více doprovodného a dětského programu.

Jakýkoliv i drobný finanční příspěvek

Budeme vděční za jakoukoliv výši finančního příspěvku na podporu Festivalu Zámecké léto v Křinci. Váš příspěvek můžete zaslat na náš transparentní účet.

2502500397/2010

Nemůžete pomoci finančně ani věcným darem?

Nevyhovuje Vám ani jedna z výše uvedených nabídek, ale přesto byste rádi podpořili náš festival? Pro přípravy festivalu a jeho hladký průběh využijeme velké množství dobrovolníků. Pokud byste byli rádi součástí našeho produkčního týmu, neváhejte se nám ozvat!


Zámecké léto v Křinci, z.s.  byl zapsán dne 30. prosince 2022 u Městského soudu v Praze pod spisovou značkou L 76935, IČO 177 98 981